X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Merhaba,

Turizm sektörü dünyada olduğu gibi ülkemizde de en hızlı büyüyen, yarattığı katma değer, istih- dam ve döviz geliri ile ülke ekonomisinin gelişmesini sağlayan öncü sektör özelliği göstermekte- dir. Türk turizm sektörünün dünya turizmine yön veren ilk 10 ülke arasında olduğu, diğer ülkelerce de kabul edilen bir gerçektir.

Kurulduğu 2005 yılından bu yana Türkiye’nin konaklama sektöründeki en büyük şemsiye örgü- tü olmayı sürdüren TÜROFED, bugün 15 bölge derneği ve 2500’e yakın üye tesisiyle kurduğu ağ sayesinde turizm sektöründe hem üyelerinin sözcülük rolünü üstlenen hem de sektör bileşenleri ve kamu kurumları arasında köprü görevini başarıyla yürüten önemli bir sivil toplum örgütüdür.

Ülkemize gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayarak, turizm dünya barışına katkı sağladığımız sek- törde ki bu başarıyı birlikten kuvvet doğar ilkesinden yola çıkarak, üye derneklerimizle ve onların yaklaşık 2500 üyesi ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Ülkemizin doğal güzelliklerinin yanı sıra kaliteli tesisleriyle de hizmet sunduğumuz turizm sek- töründe, ülke olarak adımızı yükseklere yazdırmanın gururunu yaşamaktayız. Turizm sektöründe yaşanan bu gelişmede TÜROFED çatısı altında bir araya gelen üyelerimizin payı ise elbette yad- sınamaz. Son 30 yıldır yaşanan gelişmelerden edinilen deneyim, oluşan birikim ve elde edilen kazanımlar; özellikle turizm sektöründeki yenidünya düzeni sürecinde de kolaylıklar sağlamak- tadır. Bütün bu gelişmeler ise; Türkiye’nin turizmde öne çıkmasını sağlarken, rakiplerine karşı da avantajlı duruma getirmektedir. Sektör çalışanları olarak bizler gerek Avrupa’da gerekse dünyada, kardeşliğin ve barışın turizmle olacağına inanmaktayız.

Gelecek nesillere hitap edecek projeleri hayata geçirme düşüncesinden yola çıkarak hareket eden federasyonumuz, kurulduğu günden bu yana TÜROFED şemsiyesi altında bir araya geldiği üye der- nekleriyle birlikte turizm sektörünün nabzını tutmaya devam edecek.

Dünya’da yaşanan gelişmelere paralel olarak, ülkemizde de yapılan tanıtım ve pazarlama faaliyet- lerinin etkisiyle turizm büyük gelişme göstermiştir. Nitelikli, çok çeşitli otelleri ve yüksek kapasi- tesi ile Türk konaklama sektöründe hizmet etmeyi ilke edinen TÜROFED olarak amacımız; turizm açısından oldukça avantajlı konumda bulunan ükemizi tüm dünyaya tanıtarak, Cumhuriyet’in 100. Yılı olan 2023 yılında da turizmde ilk 5 ülke sıralamasında yerimizi almak, 65 milyon turist ve 65 milyar ABD Dolar gelir seviyesinin üzerine ulaşmasında aktif bir rol üstlenmektir.

Ülkemizin dinamizmine ve gelecekteki büyümesine olan inancımız, bize umut vermekte ve bizleri motive etmektedir. İnsan eğitimine son derece önem veren ve insana yapılan değerin her şeyin üzerinde olduğuna inanan federasyonumuz gelecek nesillere devredeceği turizm bayrağını gurur- lu bir şekilde hep birlikte taşımaya devam edecektir.

Herkese saygı, selam ve sevgilerimle.

Sururi ÇORABATIRHaber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!