X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Değerli Üyelerimiz,

Turizm sektörü oluşturduğu pazar alanında döviz girdisi sağlayarak ülkemiz ekonomik kalkınmaya katkı sağlamaya devam ediyor. İstihdam sağlayıcı özelliği, GSMH içindeki payı, toplam ihracata oranı ve dış ticaret açığını azaltıcı rolü dikkate alındığında ülkemiz ekonomisine katkıda bulunan en stratejik sektörlerin başında gelirken, dünya turizminin ülkeler için gelir kaynağı oluşturmasının yanı sıra kültürel alışverişi teşvik ettiğini ve iş imkânı yarattığını biliyoruz.

Kurulduğu 2005 yılından bu yana Türkiye’nin konaklama sektöründeki en büyük şemsiye örgütü̈ olmayı sürdüren TÜROFED, bugün 17 bölge derneği ve 3000’e yakın üye tesisiyle kurduğu ağ̆ sayesinde turizm sektöründe hem üyelerinin sözcülük rolünü̈ üstlenen hem de sektör bileşenleri ve kamu kurumları arasında köprü̈ görevini başarıyla yürüten önemli bir sivil toplum örgütüdür.

Ülkemiz tarih boyunca eşsiz kültürel mirası, doğal güzellikleri ve zengin tarihiyle dünya gezginlerinin ilgisini çeken önemli bir destinasyon olma özelliğini sürdürüyor. Dünya genelinde ülkemizin tam bir turizm ülkesi olduğunu kanıtlayarak deniz-kum-güneş üçlemesi dışında tarihi kültürel mirası ile kültür turizmi, dört mevsimi yaşayan bir konumda olması sebebiyle kış turizmi, sağlık, inanç, gastronomi, M.I.C.E gibi birçok turizm kolunda başarılı olduğunu, ülkemizin her bölgesinde turizm alternatiflerimizin olduğunu ilgili tanıtım çalışmalarıyla dünyaya duyurmayı başardık.

Dünya turizmi hızla gelişen global dinamiklere uyum sağlamaya devam ediyor. Ancak tüm dünyanın kabuk değiştirdiği sancılı bir süreçten geçiyoruz. Ülkeler arası yaşanan gerginlikler, doğal afetler, yaşanan finansal göstergelere karşı sektörümüz elbette kırılgan. Yaşanan böylesi kriz zamanlarında ise TÜROFED olarak Yönetim Kurulumuz; kamu, özel sektör ve paydaşlarımız ile ortak akıl yürüttüğümüz her bir konuda açık ve hızlı iletişim modelini benimseyerek, dünya üzerindeki finans, turizm ve teknoloji alanlarındaki dinamiklere, gelecekte beklenen gelişmelere odaklanarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Değişim ve dönüşüm her geçen yıl daha fazla hız kazanıyor. Sürdürülebilirlik, teknolojik yenilikler, sağlık, güvenlik ve hizmet sektörü olan turizmin olmazsa olmazı olan insan kaynağı konuları sektörümüzü şekillendiren temel unsurlar olarak öne çıkacaktır. Doğa dostu turlar, çevresel etkileri en aza indiren konaklama seçenekleri ve yerel ekonomilere katkı sağlayan turizm projeleri sektördeki öncü unsurları belirlerken, dijitalleşmenin etkisiyle seyahat planlaması ve rezervasyonlar daha akıllı ve kişiselleştirilmiş hale gelecektir.

Ülkemizin dinamizmine ve gelecekteki büyümesine olan inancımız, bize umut vermekte ve bizleri motive etmekte olup, Federasyonumuz gelecek nesillere devredeceği turizm bayrağını gururlu bir şekilde taşımaya devam edecektir.

Selam, Saygı ve Sevgilerimle

Dr. Erkan YAĞCIHaber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!