X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Amaç ve Hedefler
Amaç ve Hedefler

TÜROFED kuruluşunda, bir meslek örgütü olarak üyelerine daha iyi hizmet verebilmeyi, sektörü geleceğe hazırlamak ve doğru yönlendirmeyi, daha etkin ve donanımlı bir örgütsel yapılanmayı sağlamayı, yasal statüde hizmet sunmayı, Ankara’da sektörün sesini daha güçlü duyurabilmeyi, Türkiye genelinde daha yaygın şubelerle sektöre hizmet verebilmeyi ve güç birliği yaratabilmeyi, Türkiye’de turizm bakanlığı belgeli tüm turizm tesislerini birlik kanalıyla federasyon çatısı altında toplayabilmeyi, örgütlenmenin sektördeki dağınıklığı ortadan kaldıracağına inanmaları gibi yaklaşık 15 madde ile neden kurulduğu anlatılıyor. Global dünyadaki gelişmeleri takip ederek, üyelerinin küresel bir oyuncu olmasını hedef gösteren TÜROFED, böylelikle Türkiye turizmindeki yerini alarak kurulmuş oldu.

Bugün Türkiye turizminin geldiği nokta, diğer sektörler ile kıyaslandığında büyük bir ivme kazanmıştır. Turizmin, bütün fonksiyonları ile ülke yararına gelişmesi bir planlama çerçevesinde yapılmalıdır. Üyelerine etkili ve düzenli hizmet verebilmek, mesleki birlik ve beraberliğin kurulması, derneklerin birbirleri ve merkezle işbirliğinin gerçekleştirilmesi, üyelerin turizme ilişkin kamu-özel sektör kuruluş ve örgütleri ile olan ilişkilerini koordinasyonunu sağlamak TÜROFED’ in önemli amaçları arasında yer alıyor.

Ülke ekonomisine her yıl önemli döviz kazanımı ve istihdam sağlayan sektörümüzde, mevcut ve çıkarılacak kanun ve yönetmelikleri geliştirmek için öneriler hazırlayan TÜROFED, bu önerileri ilgili kurum ve kuruluşlara iletiyor. Bu çerçevede verilecek görevleri; genel ilkeleri oluşturma konularında yerine getirmek için önemli çalışmalara imza atılıyor.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
antalya çit antalya düğün salonları