X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TÜROFED, Thomas Cook’u değerlendirdi
2019-10-24 13:25:11
TÜROFED, Thomas Cook’u değerlendirdi

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) 5.Dönem 11.Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği’nin (KODER) ev sahipliğinde Kuşadası’nda gerçekleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, güncel turizm gelişmeleri masaya yatırılmıştır. 2019 yılında Türkiye turizm sektörün beklentilerle paralel ilerlediği kaydedilen toplantıda, Bakanlık tarafından yayınlanan istatistikî verilerin de sektörün ilerleyişine dair olumlu sonuçlar ortaya koyduğu dile getirilmiştir.

Toplantının ana konularından biri ise geçtiğimiz aylarda iflasını duyuran İngiliz tur operatörü Thomas Cook olmuştur. Thomas Cook’tan tahsis edemedikleri ödemeleri olan işletmeler için tek kanaldan ilerlemek isteyen TÜROFED, avukatlık büroları ile görüşmelerine ise devam etmektedir.

Toplantı hakkında açıklamalarda bulunan TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 2019 yılının Thomas Cook’un iflası dışında olumlu bir seyir kaydedildiğini belirtmiştir. İstatistikî verilerin turizmcilerin yüzünü güldürdüğünü ifade eden Ayık, “2019 yılı, turizm sektörü açısından güzel bir yıl oluyor. 2020 rezervasyonları da alınmaya başladı. Konuşmak için erken ancak hem turist sayısı hem de gelir anlamında 2020’nin, 2019 yılının üzerinde bir yıl olacağını düşünüyorum.” Şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Toplantıda Thomas Cook’un iflasını da konuştuklarını belirten Başkan Ayık, “Thomas Cook’un iflası, önemli bir konuyu gündeme getirdi. Bizim artık bildiğimiz yollarla iş yapmamız kolay olmayacak gibi görünüyor. Kontrat ve ödeme sistemleri konusunda yeni iş modelleri oluşturmamız gerekiyor. TÜROFED Yönetim Kurulu olarak bu konuda hemfikir olacağımız yöntemler belirleyeceğiz. Thomas Cook konusundaki bir diğer önemli konu ise otellerimizin alacakları. TÜROFED olarak çeşitli avukatlık büroları ile görüşüyoruz. Alacaklarımız için Thomas Cook’un faaliyet gösterdiği bütün pazarlarda hukukî süreç başlatacağız. Hızlı hareket edebilmek adına bu süreci tek elden yönetmemiz gerekiyor. Kısa bir süre sonra avukatlık bürosunu belirleyip çalışmalarımıza ivme kazandıracağız.” diyerek açıklamalarını sonlandırmıştır.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
antalya çit antalya düğün salonları