X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TÜROFED, MEB'in Tatil Kararını Olumlu Karşıladı
2019-05-15 17:25:31
TÜROFED, MEB'in Tatil Kararını Olumlu Karşıladı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaz tatilini kısaltarak Kasım ve Nisan aylarına 1’er hafta tatil eklenmesini turizm ve konaklama sektörü adına olumlu karşıladı.
TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın açıklaması şöyle: “Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaz tatilini 11 haftaya indirilerek Kasım ve Nisan aylarına birer haftalık ara tatil eklemesi Türkiye turizm ve konaklama sektörü olarak büyük memnuniyet duyduk. İç pazardaki turizm hareketlerinin yıla yayılması adına bu değişimi olumlu buluyoruz. Türkiye iç pazarda ciddi anlamda büyük bir potansiyele sahip ancak okul tatilleri bu potansiyelin harekete geçmesi konusunda büyük bir engeldi.
Bilindiği üzere TÜROFED olarak iç pazarın turizme daha fazla destek vermesi için bu düzenlemenin yapılması gerektiğini birçok kez dile getirerek devlet erkanımız ile de paylaşmıştık. Bu karar yaz aylarındaki yığılmayı da engelleyecek niteliktedir. Bu kararın alınmasında büyük çabaları olan Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz.”Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
antalya çit antalya düğün salonları