X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Türkiye-Belarus 6. Çalışma Grubu Toplantısı, Antalya'da gerçekleştirildi.

Antalya’nın gözde turizm merkezlerinden Belek'teki Limak Atlantis Deluxe Hotel'de düzenlenen toplantıda Belarus Cumhuriyeti Destinasyon Tanıtım Sunumu ve B2B çalıştayı gerçekleştirildi.

Toplantıya Türk tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Onur Gözet, TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve Koordinatör Necip Boz, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Belarus Antalya Fahri Konsolosu Laçin Mirza, Belarus Alanya Konsolosu Fatih Akın, Spor Turizm Birliği Başkanı Yaşar Şamil Yaşacan, TÜRSAB yetkilileri ve bazı turizmciler katıldı.

Belarus tarafından ise Belarus Cumhuriyeti Turist Örgütleri Birliği Müdürü Virali Hrytsevich, Belarus Otelcilik Bölümü Müdürü Liya Stoma, Belarus Büyükelçiliği Başkatibi Aleksei Novik ve Belaruslu turizmciler katılım gösterdi. 

Belarus'tan Türkiye'ye gelen turistlerin yüzde 70'inin Antalya'yı tercih ettiğini belirtildiği toplantıda iki ülkenin turizmcileri; Belarus turizm sektöründe çalışanların Antalya'da eğitilmesi, iki ülke arasında karşılıklı turizm yatırımları, iki ülkenin Cumhurbaşkanlarının çok iyi dost olduğu ve bu çerçevede iki ülke arasındaki turizmin geliştirilmesi konularının üzerinde durdu. Bu bağlamda TÜROFED Başkanı Osman Ayık ile Belarus Cumhuriyetçi Turizm Endüstri Birliği Başkanı Pilip Hulyi arasında Turizm İş Birliği Sözleşmesi imzalandı.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!