X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

THY’nin azalan yolcu sayısı nedeniyle 30 uçağını park pozisyonuna almıştı. GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, bu uçaklardan 2’sine talip olduklarını belirterek İngiltere ve Çin’e yapılacak seferler ile uçuşları karlı hale getirebileceklerini söyledi.

THY, azalan yolcu sayısı nedeniyle filodaki 30 uçağını yere indirilerek park pozisyonuna almıştı. Bu gelişme ışığında İngiltere’deki WTM turizm fuarında Tourism Today’e açıklamalarda bulunan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, THY’nin park pozisyonundaki 2 uçağına talip olduklarını söyledi.

İlk olarak İngiltere pazarındaki son durumu değerlendiren GETOB Başkanı Bülbüloğlu, İngiltere pazarını çok önemsediklerini belirterek, “Güney Ege’nin yüzde 70’i İngiliz misafirleri tarafından kullanılıyor. Şu an itibari ile İngiltere pazarında beklentimizin üzerinde bir zayıf durum var. Bu nedenle 2017 için tedirginiz. 1 senedir ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Artık bizim otelci olarak yapacağımız çok fazla bir şey kalmadı. Bundan sonrası ülkenin dünyadaki ya da kaynak pazarlarımızdaki imajı ile ilintili bir sorun haline geldi. Bunu da aşacak olan siyasetçiler ve hükümetimizdir” dedi.

Uçuşların turizm destinasyonları için büyük öneme sahip olduğunu hatırlatan GETOB Başkanı, THY’nin geçtiğimiz günlerde park pozisyonuna aldığı 30 uçağından ikisine talip olduklarını söyledi. Bülent Bülbüloğlu şu açıklamaları yaptı: “THY, geçtiğimiz günlerde 30 uçağını yere indirerek park pozisyonuna aldı. Biz bu uçaklardan 2’sine talibiz. İki uçağı uçurmak için yerimiz ve projelerimiz hazır. Bu projelerimizi Turizm Bakanlığı ve THY’ye ulaştırdık. Bizim İngiltere ve Çin uçuşlarına ihtiyacımız var. Bu iki uçağa Manchester-Dalaman ve Jinan-Dalaman arasında kullanmak için talibiz. Bu uçuşları karlı hale getireceğimizden de eminiz. Buradan THY ve Turizm Bakanlığı’na sesleniyorum; bizim önümüzü açsınlar. İngiltere pazarını büyütmeye ve Çin’den de misafir getirmeye hazırız.” (Tourism Today)Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!