X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı onuruna bir resepsiyon verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ALTİD Başkanı Burhan Sili, ATİD Başkanı Birol Akman, AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Alkaya ve turizmciler katıldı.

Resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Almanya’nın turizm sektöründe özel bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist çok önemli. Ancak, Alman tatilcilerin de Türkiye’de sunulan kalite-fiyat dengesini başka bir ülkede yakalayamaması da çok önemli. Şu anki sıkıntıların geçici olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda Türkiye-Almanya turizm ilişkilerinin ivme kazanması için büyük bir potansiyel var. Büyükelçilik olarak turizme katkı sağlamaya hazırız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da Almanya ve Türkiye’nin derin bağları bulunduğunu hatırlatarak, “Son dönemde yaşanan bazı olumsuz refleksler bizi üzdü” dedi. Avcı açıklamalarına şöyle devam etti: “Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızdan birer turizm elçisi gibi çalışmalarını istiyoruz. Arkadaşlarını, komşularını Türkiye’ye getirsinler. Düğünlerini yapmak için ülkemize davet ediyoruz. Türkiye’nin güzelliklerinin yanında onlara teşvik ve indirimler sunulacaktır. Turizm konusunda yanımızda olan herkese şükranlarımı sunuyorum.”Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!