X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Afyonkarahisar’daki turizm potansiyelini arttırarak, turizmde katma değer sağlamak amacıyla önceki gün Turizm Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

İkmal Thermal Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, TÜROFED Genel Sekreteri Savaş Çolakoğlu, GÜMTOB Başkanı Haluk Beceren, Afyonkarahisar Valisi Yusuf Güner, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İkbal Thermal Otel Genel Müdürü Ali Gümüşhan ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Afyonkarahisar’da düzenlenen Turizm Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Afyonkarahisar’daki turizm faaliyetleri ve potansiyelini geliştirmek için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

TÜROFED Başkanı Ayık; “Afyonkarahisar bölgesi bizim çok değer verdiğimiz ve termalin başkenti olarak değerlendirebileceğimiz bir yerdir. Önümüzdeki süreçte de bu gelişmeler bu şekilde devam edecek. Var olan alt yapıyı nasıl daha ileriye götürebiliriz diye karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla buradayız. Yapılanma ve derneklerimizle olan birlikteliğimizi nasıl geliştirebiliriz sorusuna cevap bulmak için buradayız. Sizlerden gelecek talep ve önerileri de dinlemek istiyoruz. Türkiye’nin turizm sektöründe yaşamış olduğu süreçle ilgili olarak karşılıklı işbirliği yapma güdümüzü yaşıyoruz. Bu süreçte safları biraz daha sıklaştırmamız gerekiyor. Kendi sektörümüzde olduğu gibi diğer sektörlerde de güçlendirmeye çalışıyoruz. Bizler Afyonkarahisar için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Toplantının kapanış konuşmasında değerlendirmelerde bulunan Vali Hakan Yusuf Güner, “Öncelikle ilimiz turizmi için önemli olan bu toplantıyı düzenleyen ve katılarak katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’daki otelcilerin birlik ve beraberlik içerisinde bir birlik oluşturmalarını takdir ediyorum. Afyonkarahisar’da bir mesafe kat etmemiz gerekiyor, onun içinde bu birliktelik ortamımızı devam etmemiz gerekmektedir. Bizler Afyonkarahisar’da göreve başladığımız günden itibaren genel devlet ve hükümet işleriyle ilgilenmemizin yanı sıra adeta bir turizm temsilcisi gibi kültür ve turizm çalışmalarında çok ciddi mesai harcamaktayız. Burada gerçekleştirdiğimiz Kültür ve Turizm Çalıştayı’nda 58 tane eylem belirledik ve bu belirlediğimiz eylem planları da tıkır tıkır işlemekte” ifadelerine yer verdi.

Ekim ayında Afyonkarahisar Tanıtım günleri düzenleyeceklerini ifade eden Güner, “İnşallah Afyonkarahisar’ı tanıtmaya yönelik ekim ayında İstanbul’da Afyonkarahisar’ın tanıtım günlerini yapacağız. Otelcilerimizin kendilerini tanıtacakları bir konsept oluşturur ve Kültür ve Turizm Müdürlüğüyle paylaşırlarsa faydalı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Sunumların ardından toplantıya katılan tüm katılımcılar teker teker söz alarak; termal turizm, sağlık turizmi, spor turizmi, sektöre ve alanlara ait öneri, istek ve taleplerde bulundular.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!