X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Almanya’nın hızla büyüyen tur operatörlerinden Schauinsland Reisen’in Yönetim Kurulu Başkanı Gerald Kassner, Summer Tour’un organize ettiği toplantı ile Antalyalı turizmcilerle buluştu.

Regnum Carya Golf & SPA Resort’te gerçekleşen veTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili’nin de katıldığı toplantıda Antalyalı turizmcilere seslenen Kassner, Antalyalı turizmcilere önemli mesajlar verdi.

“Partnerlerimizin yanındayız”
Kassner Schauinsland Reisen’in 1918 yılında kurulduğunu ve 50 yıldan bu yana da paket tur satışı gerçekleştirdiklerini söyleyerek başladı. Aile olarak bu kadar büyüyeceklerini tahmin etmediklerini de söyleyen Kassner, “İşbirliğimize katkı sağlamak adına Antalya’dayım. Aile şirketi olduğumuz için iyi ve kötü günde partnerlerimize destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“Türkiye çok iyi bir kaliteye sahip”
“Turizm açısından zor bir dönemden geçiyoruz” diye konuşan Kassner, “Türkiye bizim için çok önemli bir ülke. Almanya’dan Türkiye’ye çok ciddi oranda Alman turist geliyor. Alman tatilciler Türkiye’de iyi hizmet ve kalite bulabiliyor. Diğer tatil ülkeleri ile karşılaştırdığımız zaman Türkiye çok iyi bir kaliteye sahip” dedi.

1.1 milyar euro ciro
Kassner’in açıklamalarına şöyle devam etti: “Son yıllarda iki basamaklı büyümeler kaydederek 1.1 milyar Euro ciroya ulaştık. Geçtiğimiz yıllarda yüzde 350 büyüme yakaladık. Sıkı ve zorlu koşullarda çalışıyoruz ve yükselmeye ve yatırımlara devam ediyoruz.

Erken rezervasyonlardaki kayıp yüzde 50
Bu sene için erken rezervasyon satışlarında Türkiye yüzde 50 kayıp yaşadı. Biz şirket olarak erken rezervasyon döneminde Türkiye için yüksek beklentiler içindeydik ama olmadı. Bunun sebeplerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Türkiye için paket satışlara Ekim ayında başladık. Bu dönemde Türkiye için düzenli bir rezervasyon vardı. Bombalama ve ölümlü olaylar rezervasyonları düşürdü. Siz turizmcilerin desteği ile rezervasyonlardaki düşüş düzelmeye başlamıştı. Burada sizin verdiğiniz destek bizim için çok önemliydi.

Günlük rezervasyon kaybı yüzde 40
Son dönemde yaşanan darbe girişi rezervasyonları ciddi oranda etkiledi. Ciddi bir düşüş yaşadık. Almanya, çok kuvvetli bir medyaya sahip. Bu nedenle Alman tatilciler Türkiye’deki gelişmeleri ayrıntılı bir şekilde öğrendi. Bu haberler Alman tatilcileri çok ciddi bir şekilde yönlendirdi. Bu koşullar altında insanlar tatil kararlarını verdi. Darbe girişimi sonrasında Schauinsland Reisen olarak ciddi iptaller alacağımızı düşünüyorduk. Ama 100 civarında iptalimiz oldu. Ama bizim şu an en büyük sorunumuz yeni rezervasyonların olmayışıdır. Günlük olarak yüzde 40 rezervasyon düşüşü var.

“Önümüzdeki dönemi çok olumsuz bulmuyoruz”
Ancak Türkiye’deki durum sakinleşir ve her şey yoluna girerse müşterilerimizin Türkiye’yi yeniden tercih edeceğini düşünüyoruz. Ama öncelikli olarak Alman medyasında Türkiye açısından güzel bir görünüş sağlanmalı. Ben önümüzdeki dönemi çok olumsuz görmüyorum. Schauinsland Reisen olarak hedefimiz geçen senenin rakamlarını yakalamak olacak. Bunun için de ciddi bir çalışma yapacağız. Sonbaharda Türkiye’nin alternatifi çok olmadığı için ve rakiplerinin satışlarının iyi olduğunu düşünürsek Türkiye’deki o dönem satışlarının daha iyi olacağını düşünüyorum.

“Türkiye için elimizden geleni yapacağız”
Biz Schauinsland Reisen olarak verdiğimiz sözü tutarız. Öncelikle uçak koltuğu sağlamak için çalışacağız. Air Berlin gelecek sene Türkiye’ye uçmayacağını açıkladı. Ama bu duruma her zaman bir alternatif çıkar. Biz de alternatif bulmak için çalışacağız. Schauinsland Reisen olarak 12 bin seyahat acentası ile çalışıyoruz. Bu sıkıntılı süreçte pazarlama çalışmalarını beraber yapabiliriz. Bize güvenebilirsiniz. Summer Tour ile birlikte Türkiye için elimizden geleni yapacağız. Sizler de imkanınız varsa bizleri desteklemelisiniz. Türkiye ve Schauinsland  için müşteri sayımızı gözle görülür şekilde arttırmayı planlıyoruz. Tabi ki daha önemlisi hepimizin karşılıklı para kazanması… Biz her zaman Antalya’ya full charter olarak uçmayı planlıyoruz ve bizi bu konuda desteklemenizi rica ediyoruz. Türkiye’de barış ve sakinliğin hakim olmasını istiyoruz.

Ayık: “Sıkıntıları birlikte aşacağız”
Kassner’in ardından küçük bir konuşma gerçekleştiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık,  Schauinsland Reisen Yönetim Kurulu Başkanı Gerald Kassner’e verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Ayık, “Turizmciler olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu durum iş ortaklarımız için de zor bir durum. Dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Sayın Kassner’in Antalya’ya gelip bizlere birlik, beraberlik ve destek mesajı vermesi bizim için çok önemli. Bu sıkıntıları birlikte aşacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!