X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, hükümetin 2016 - 2019 orta vadeli programdaki öngörülerin sektöre umut vaat ettiğini söyledi. Turizmin çeşitlendirilmesini, altyapısının güçlendirilmesini öteden beri savunduklarını belirten İşler, “Ülkemize döviz kazandıran sektör olarak desteklerin kapsamının genişletilmesini, bölgeler arasında ayrım yapılmamasını talep ediyoruz” dedi.

TÜROFED Başkan Yardımcısı, Ege Turistik işletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı 2016 - 2019 orta vadeli programı olumlu bulduklarını dile getirdi. Ülke ekonomisinin önemli bileşenlerinden turizm sektörünün zor bir yıl geçirdiğini, Başbakan Yıldırım’ın da turizm gelirlerinin yüzde 40 azaldığını açıkladığını hatırlatan İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2016 - 2019 orta vadeli programda sektörümüzü doğrudan ilgilendiren konularda paylaşılan öngörüler ümit vaat ediyor. Genel ekonomik iyileştirmeler ve teşvikler yanında turizmin çeşitlendirilmesi, altyapının oluşturulması ya da güçlendirilmesi, öteden beri savunduğumuz konular. Orta vadeli programda, hedef pazarlarda etkin bir tanıtım ve pazarlama stratejisinin yürütüleceği belirtiliyor. Ülkemizin dış ülkelerde tanıtımı çok önemli. Bunun için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.”

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, turizm desteklerinin tüm bölgeler için geçerli olması gerektiğini belirterek bu konuda yeni düzenlemeler yapılması umudunu koruduklarını söyledi. “Ülkemize döviz kazandıran sektör olarak desteklerin kapsamının genişletilmesini, bölgeler arasında ayrım yapılmamasını talep ediyoruz” diyen İşler, şu görüşleri dile getirdi:

“İzmir’in ve Ege’nin destek dışı bırakılmasının eksiklik olduğunu belirtmiştik. Ekonomik kriz yalnızca desteklenen bölgelerde yaşanmıyor, kriz tüm turizmcileri içine alıyor. Bu nedenle deste kapsamı dışı bırakılan İzmir ve Ege'nin da kapsama alınmalı. Antalya ve Muğla’ya sağlanan desteklerin İzmir ve Egeli turizmcilere de sağlanmalı. Örneğin, A sınıfı acentelere verilen 6 bin dolarlık uçak desteğinden İzmir’e yapılan tarifesiz seferler yanında tarifeli seferler de yararlandırılmalı.“Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!