X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali, 34. kez gerçekleşti
2019-08-09 15:47:13
Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali, 34. kez gerçekleşti

Bolu’nun Mengen ilçesinde düzenlenen ve su sene 34’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali, her sene olduğu gibi bu sene de büyük bir katılım ve ilgi ile karşılaştı.

Bolu’nun Mengen ilçesinde 1981 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nin 34’üncüsü yapılan törenle açılarak kortej yürüyüşü ile devam etti. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı ve Türkiye’nin pek çok ilinden gelen yöresel ürünlerin tanıtıldığı festival, ünlü şarkıcılar Ziynet Sali ve Onur Akın’ın da konserleriyle de renklendi.
Düzenlenen bu festivale büyük önem verdiklerini belirten Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, “Mengen’de 34’üncü festivalimizin başlangıcı da her zaman sonsuza dek yaşatacağımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün doğum yılının 100’üncü yılına tekabül eden 1981 yılında Mengen’in en güzel köylerinden Konak köyünde ilk festivalimiz düzenlendi. Mengen’de ve Türkiye’de her şeyin çok güzel olmasını diliyorum” dedi.
Düzenlenen aşçılık festivalinde, kurulan 111 metrelik mangalda 2 ton tavuk kullanılarak rekor denemesi gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde yakılan mangallarda şişlere geçirilmiş yaklaşık 2 bin tavuk pişirilerek festivale katılanlara ikram edildi.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
antalya çit antalya düğün salonları