X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “2017’ye El Ele” açık hava partisi Kuşadası Double Tree Old Town Tanneries’de gerçekleştirildi.

Yemeğe, Kuşadası’nda faaliyet gösteren turizm profesyonelleri ve iş adamları yoğun ilgi gösterdi. Davette bir konuşma gerçekleştiren KODER Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Özden: “Ülke genelinde yaşanan talihsiz olaylardan dolayı kötü bir sezon geçirdik ve 2017 yılında da aynı sıkıntıların yaşanması ihtimali yüksek. Zor geçirdiğimiz kötü sezonu nasıl pozitif hale getirebiliriz, neler yapabiliriz diye üzerinde çalışıyor, özellikle hükümet nezdinde de çok ciddi girişimlerde bulunuyoruz. Bunların bir kısmını basınla paylaşıyoruz. 2016 yılında hükümetimizden ciddi destek aldığımız malumunuz. Önümüzdeki yıl da hükümetimizden bu desteğin devam edeceğini düşünüyoruz. Ancak hükümetimizden özellikle ricamız, önümüzdeki yıl yapılması planlanan bu desteğin şimdiden açıklanmasıdır. Çünkü geç açıklanan desteğin açıkçası bize pek faydası olmuyor. Turizm sektörünün en az 2-3 yıl daha desteğe ihtiyacı olacak. Bu destekle geçinmemiz gerekiyor.

Turizm sektörü 50'den fazla sektöre katma değer yaratıyor. Herkes bu sektörden bir şekilde faydalanıyor. O yüzden bu sektörün ayakta kalması ve yaşaması gerek. Yaşayabilmesi için de el birliğiyle hükümetin, belediyenin ve Büyükşehir Belediyesinin turizm sektörüne destek vermesi gerekiyor. Bu desteğe ihtiyacımız var. Önümüzdeki yılların başarılı ve az zararlı geçirilmesinin yolu bu desteklerdir. Hep beraber bu zor dönemde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Müşteri memnuniyetini ihmal etmeyeceğiz, sürdürülebilir turizmden asla taviz vermeyeceğiz. Turizm çok fazla değişiyor, bu yüzden doğamıza ve çevremize sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Tacettin Özden, geceden elde edilen gelirin bir kısmının Kadı Kalesi Anaia kazısına aktarılacağını ifade ederek: “Birlik ve beraberlikle kötü giden sezonun üstesinden geleceğiz” dile konuştu. Gece, İzmir’in beğenilen grubu Albatros’un konseri ile geç saatlere kadar sürdü.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!