X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) tarafından sezon değerlendirme toplantısı düzenlendi. Rixos Premium Otel'deki toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla İl Turizm ve Kültür Müdürü Veli Çelik, Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, TÜRSAB Bodrum Başkanı Sevinç Gökbel ve Bodrum'daki otel sahipleri ve turistik işletmelerin üst düzey yöneticilerin oluşturduğu yaklaşık 300 kişi katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Bodrum Maya Otel Genel Müdürü Fatoş Cingöz, 2016'nın turizmciler için zor ve alışıla gelmişin dışında bir yıl olduğunu belirterek, "Bu zor günlerde BODER gibi sektörü temsil eden sivil toplum kuruluşlarının, sektörün talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yaptığı çalışmalar daha da önem kazanmaktadır" dedi.

BODER Başkanı Halil Özyurt ise gelecek sezonla ilgili de umutsuz konuşarak Arena Bodrum Haber'e göre şunları söyledi:

"Yurtdışı tur operatörleri ve acentelerinin 2017 planları değerlendirildiğinde, kontenjanlar ve uçuş sayılarındaki azalmalar, gelecek sezonun daha da zor bir yıl olacağını göstermektedir. Bu açığı kapatmanın en kısa vadeli çözümü charter uçuşlarının azaltıldığı veya iptal edildiği noktalara Türk Hava Yolları desteğiyle uçuşlar konmalıdır. Bu hususta sektörümüzün bozulan dinamiklerinin tekrar dengeye oturması için devlet desteği çok büyük önem teşkil etmektedir."

VALİDEN GÜVENLİK VURGUSU

Vali Amir Çiçek ise turizmde en önemli unsurun gavenlik olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

"Güvenliğin olmadığı bir yerde, siz ne kadar kaliteli turizm hizmeti ve servisi de yapsanız kusura bakmayın kimse gelmez. Onun için Muğla'da özellikle birinci temel unsuru ve özel sektörün güven içerisinde turizm hizmeti yapması konusunda arkadaşlarımız tüm gayretlerini gösterdiler. Biz turizmin hassasiyetini bildiğimiz için bu devamlılığı sağlayacağız. Bunu sadece Bodrum'da değil bütün ilçelerimizde sağlayacağız, zaten sağlıyoruz."

Haberi okumak için TIKLAYINHaber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!