X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1 Şubat 2016 tarihinde, Zika virüsüne ilişkin yapılan açıklamanın ardından, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, Dünya Sağlık Örgütü’ne göre etkilenen bölgelere yapılan seyahatlerde herhangi bir kısıtlama olmaması gerektiğini ve belirtilen seyahat tedbirlerinin yerine getirilmesi gerektiğini  yeniden hatırlattı.

Seyahat Tedbirleri;

* Zika virüsünün yayıldığı ülkeler, bölgeler ve/veya sınırlar ile ticaret ya da seyahat kısıtlamaları olmamalıdır,

-       * Zika virüsünün yayıldığı bölgelere seyahat edecek olan kişilere, sivrisinek ısırıklarına maruz kalma ihtimallerini düşürmek amacıyla potansiyel riskler ve uygun önlemler hakkındaki güncel tavsiyelere ilişkin bilgilerin verilmelidir,

-       * Havaalanları ve uçaklardaki dezenfekte işlemlerine ilişkin standart Dünya Turizm Örgütü önerileri uygulanmalıdır.

 * Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün, Dünya Sağlık Örgütü ve ilgili turizm otoriteleri ile yakın temas halinde durumu kontrol etmeye devam edeceği bildirildi.

 * Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü ayrıca, sağlık ve turizm otoritelerinin, mevcut nüfusu, turistleri ve bunun yanı sıra endüstriyi alınan önlemlere ilişkin birlikte çalıştığını ve turizm sektörünün Dünya Sağlık Örgütü’nün önleyici önlemlerini takip etmek için sağlık otoriteleri ile yakın çalıştığını hatırlattı. Turizm sektörü üzerindeki etkisi itibari ile durumun değişen doğası göz önünde bulundurarak, etkili bir değerlendirme yapmak için ise çok erken olduğu bildirildi.

 

 Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!