X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağının açıklanması Türk turizmcileri sevindirdi. Turizm sektör temsilcileri tatilin 9 gün olmasının sektöre olumlu katkı sağlayacağını düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Akdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği (AKTOB), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) gibi oda ve dernekler, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı'na başvuru yapmıştı. Başvuruyu değerlendiren Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılmasına ilişkin genelgeyi imzaladı. Genelgeye göre, kamu çalışanları 4 Temmuz Pazartesi (arefe) günü öğleden sonra ve 8 Temmuz cuma günü idari izinli sayılacak.

DOLULUKLAR GÖZLE GÖRÜLÜR YÜKSELECEK

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, hükümetin olumlu bir karara imza attığını söyledi. 9 günlük tatilin erken açıklanmasının sektöre çok büyük katkısı olacağını dile getiren Ayık, "Hem sektöre hem de tüketiciye katkı sağlayacak. Tüketicinin plan yapması ve rezervasyon araştırması yapması için ciddi bir zaman aralığı kaldı. Olumlu ve yerinde bir karar oldu. Bunun geri dönüşü de beklenen düzeyde olacaktır. Bayram döneminde tesislerde doluluklar gözle görülür yükselecektir" diye konuştu.

"YÜZDE 30-40 ARASI ARTIŞ"

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, sezonun kötü gittiğinin altını çizerek 9 günlük bayram tatilinin turizmciye az da olsa nefes aldıracağını söyledi. Alınan kararının yerinde ve zamanında olduğunun altını çizen Sili, "Turizmciler olarak bu karar bizleri sevindirdi. İç pazar bizim ana kaynak pazarlarımızdan bir tanesidir. Bu noktada iç pazarın 9 günlük tatil kararıyla birlikte rezervasyon sayılarının yükseleceğini bekliyoruz. Geçen seneye oranla yüzde 30 ile 40 arasında iç pazarda bir artış olacağını bekliyoruz" dedi.

 

 Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!