X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Avrupa Birliği’ne uluslararası turist varışları 2016 yılında %4 artarak yaklaşık 500 milyona yani dünya toplamının %40’ına ulaştı. Bu başlangıç sonucu “Avrupa Birliği Kısa Dönem Turizm Trendleri”nin ilk basımında yer alıyor.

2016 yılında Avrupa birçok zorlukla karşılaşmış olmasına rağmen, turizm bir kez daha olağanüstü bir güç ve direnç göstermiş; ekonomik büyümeye, iş imkanı yaratmaya ve sosyal refaha olan katkısını pekiştirmiştir.

Avrupa Birliği’nin 28 ülkesi 2016 yılında uluslararası turist varışlarında %4’ün üzerinde sağlam bir büyümeye sahip olmaktan gurur duymaktadır. Bu rakam dünya ortalama büyüme oranını aşmakta ve sayıyı 21 milyon arttırarak 499 milyona çıkartmaktadır.

2016, kriz öncesi 2008 yılından 107 milyondan fazla turist sayısı ile Avrupa Birliği’nin 28 ülkesi için süregelen büyümenin 2009 küresel ekonomik ve finansal krizi takip eden 7. ardışık yılıdır.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai; turizmin, günümüzde Avrupa Birliği’nin istihdam ve artan büyüme stratejisinin yapı taşlarından birisi olduğunu söyleyerek, Dünya Turizm Örgütü’nün, uluslararası turizm trendlerini düzenlemede, ürün geliştirmede ve Avrupa’da sürdürülebilir turizmi geliştirme konularında Avrupa Komisyon’u ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduğunu belirtmiştir.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!