X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

ATİD Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi kariyer günlerine katıldı. Kariyer günleri kapsamında düzenlenen panelde konuşmacı olan Akman, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Fakültesi 90. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen kariyer günlerinde gençlerin konuğu oldu. Turizm ve Ticaret Bölümü Dekanı Prof. Dr. Kurban Ünlüönen’in açılışını yaptığı panelde, Akman’ın yanı sıra ATİD Başkan Danışmanı Cengiz Ural, Prof. Dr. Muharrem Tuna, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Engin Şahin, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı Zeki Açıkgöz, Ankara Turist Rehberleri Odası (ANRO) Başkanı Suat Tural da konuşmacılar arasındaydı. Gazi Üniversitesi Gölbaşı yerleşkesinde yapılan organizasyonda Turizm Fakültesi öğrencileri ve mezunları bir aradaydı.

Turizm benim için bir tutku

Panelde turizm öğrencilerine yaptığı konuşmada sektörü tüm yönleri ile ele alan Akman, her yıl hızlı bir değişim gösteren Turizm sektöründe başarılı olmanın yolunun çok çalışmaktan geçtiğini söyledi. Turizmin artık kendi içinde de branşlara ayrıldığına dikkat çeken Akman, turizm eğitimi alan gençlerin mutlak suretle dünyadaki trendleri takip etmesi gerektiğini söyledi. Akman, konuşmasında şunları söyledi:

“ Her şeyden evvel ben bir turizm sevdalısıyım. 1990 senesinde sektörde çalışmaya başladım. İşletmeci olmama rağmen uzun yıllarım otellerde çalışarak geçti. Çünkü turizm benim için bir tutku. İnanın sevmeden ve tutkuyla bağlanmadan bu mesleği yapamazsınız. Zaten başarı bu tutkunun peşinden gitmektir. Mutlaka sınırları zorlayın. Asla umutsuzluğa kapılmayın.  Sizi mutlaka duyacak bir kulak, anlayacak bir kurum karşınıza çıkacaktır. Yeter ki siz işin ucunu bırakmayın. Her türlü kişilik gelişimine katkı sağlayan faaliyetlere katılın. Başarı sizin göstereceğiniz gayretin arkasındadır”.

Turizmde eğitimin ve deneyimin önemini de vurgulayan Akman konuşmanın devamında gençlerin sorularını cevapladı. Panelin sonunda Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Fakültesi Dekanı Ünlüönen tüm konuşmacılara plaketlerini takdim etti. Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!