X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Almanya'da Yaz Tatili Rezervasyonları Hızlandı
2019-04-04 14:44:10
Almanya'da Yaz Tatili Rezervasyonları Hızlandı

GfK’nin son satış göstergelerine göre, Ocak ayındaki beklenmedik düşüşün ardından Şubat ayında Almanya’da yaz tatili rezervasyonlarının düşük bir oranda arttığı ancak yine de geçen yılın yüksek seviyelerinin gerisinde kaldığı görülmüştür.

Seyahat acenteleri ve online satışlarda kaydedilen 2019 yaz rezervasyonları, 2018 Şubat ayının rakamlarına kıyasla geçen ay yalnızca %1 artmıştır. 2000 seyahat acentesinin satışlarına dayanan piyasa araştırmaları ve tur operatörlerinin sitelerindeki sonuçlar göstermektedir ki geçen ay kaydedilen yükselişin sonucunda 2018 Kasım ayından günümüze rezervasyonlardaki azalma, %1 oranına gerilemiştir.

Geçen ay yapılan tüm rezervasyonların yaklaşık dörtte birinin, Mayıs ve Haziran ayları; rezervasyonların bir diğer çeyreğinin ise Temmuz ve Ağustos aylarında yapılacak olan seyahatler için olduğu kaydedilmiştir.

Fakat yaz aylarında rezervasyonların zirve yaptığı iki ayın hâlâ olumsuz ilerlediği görülmektedir. Temmuz ayı rezervasyonlarının geçen yılın %1,9 geride olduğu gözlenirken Ağustos ayının ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla %1,6 oranında daha az bir rakama sahip olduğu bilinmektedir. En fazla artışın ise Haziran ayı rezervasyonlarında olduğu (+%9,9) görülmektedir.

Ocak ayındaki %9’luk düşüşün de dâhil olduğu son 3 aydır kaydedilen 2019 yaz rezervasyonlarındaki düşüşlerin ardından alınan piyasa araştırma sonuçları, turizm şirketlerine bir rahatlama getirecek gibi görünmektedir. Fakat Şubat ayında görülen bu az orandaki yükselişin, rezervasyonlardaki hızlanmanın ilk adımını mı işaret ettiği yoksa süren düşüşlere bir ara mı olduğu henüz net değildir.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
antalya çit antalya düğün salonları