X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
MENÜ

Almanya’da, mart ayı rakamlarına kıyasla, geçtiğimiz ay Akdeniz ve Kuzey Afrika’daki başlıca destinasyonlara dönük rezervasyonlarda kısmî artış gözlenmiştir. Buna rağmen oranlar, 2018 Mart ayının gerilerinde kalmıştır.

Yaz tatili paketlerine Alman piyasasında görülen talep düşük seyretse de nisan ayında, önceki aya göre nispeten artış görülmüştür. Bunun sonucunda da en büyük 10 tatil destinasyonu havaalanlarında rezervasyonlardan sağlanan gelirler %17’lik belirgin bir düşüş yaşamıştır.

Alman rezervasyonlarının en yoğun olduğu havaalanı olan Antalya’da, mart ayında yaşanan %18’lik düşüşün ardından geçtiğimiz ay ise %17’lik bir düşüş kaydedilmiştir. Mısır’da; Hurgada, mart ayındaki %28’lik sert düşüşü, nisanda %12’lere kadar gerileyerek önceki aydan daha iyi bir performans göstermiştir. Marsa Alam’ın mart ayında yaşadığı %19’luk düşüş de nisanda %17’lere gerilemiştir. Fakat bu çift haneli rakamların 2018’de Türkiye ve Mısır’da gözlenen yüksek büyüme rakamları sonrasında yaşandığını kaydetmek mümkündür.

Geçtiğimiz ay itibariyle Yunanistan’ın da adı, rezervasyon rakamlarında düşüş yaşayan destinasyonlar arasında anılmaya başlamıştır. Girit’e geçişin ana yolu olan Heraklion’da rakamlar, mart ayında %7’lik bir artış yaşamışken geçtiğimiz ay ise %6’lık bir düşüşle karşılaştı. Rodos’un ise önceki ay kaydedilen %11’lik düşüş rakamı, nisan ayında %1’2 kadar gerilemiştir.

İspanya, rezervasyon oranlarında çift haneli gerilemelerin sürdüğü bir bölge olmaya devam etmektedir. Palma, art arda iki ay %11’lik bir düşüş görürken Şubat 2018’den bu yana bölgeye dönük rezervasyon rakamlarının her ay daha da azaldığı kaydedilmiştir.

Kanarya Adaları için ise rakamların daha olumsuz olduğunu söylemek mümkün. Aylarca art arda çift haneli düşüşler yaşayan adada Las Palmas, mart ayındaki %25’lik düşüşün ardından nisanda da %17’lik bir gerileme kaydedilmiştir.Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!