X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
Alman Turistler Türkiye ve Kuzey Amerika’yı Tercih Ediyor
2019-09-03 16:35:57
Alman Turistler Türkiye ve Kuzey Amerika’yı Tercih Ediyor

Almanya'nın 2019'un ilk çeyreğindeki uçuş rakamları, tüm zamanlardan daha yüksek seviyelerde gözlenmiştir. Alman turistlerin en fazal tercih ettikleri destinasyonlar; Türkiye, Amerika ve Kanada olurken Kanarya Adaları, Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri ve Dominik Cumhuriyeti ise daha az Alman turist ağırlamıştır.

Yılın ilk 6 ayında ülkenin 24 büyük havalimanından çıkış yapan uçak yolcularının toplam sayısı yüzde 4.1'lik bir artış göstererek 58.9 milyon olarak kaydedilmiştir. En fazla büyüme yüzde 4.8'lik artışla Avrupa'ya giden 37.2 milyon turist olarak gözlenirken (yüzde 3.5'lik bir artışla) 10.1 milyon yolcu ise denizaşırı ülkelere seyahat etmiştir. Ülkedeki uçuşların çevreye etkisine dair kamu eleştirisine rağmen iç uçuşlar, yüzde 2.3'lük bir artışla 11.6 milyona ulaşmıştır.

Türkiye ise yılın ilk yarısında Almanya'dan gelen ziyaretçilerin yüzde 10.9'luk artış göstererek 3.3 milyonu bulması ile önemli Güney Avrupa tatil destinasyonları arasında öne çıkmıştır. Bu rakamlar içinde Antalya'yı tercih eden turist sayısı ise yüzde 17 artarak 1.16 milyon olarak kaydedilmiştir.

İspanya, yüzde3 artışla 6.8 milyon Alman turisti ağırlarken Kanarya Adaları'na uçuş yapan Alman turist sayısı yüzde 8.2'lik düşüşle 1.4 milyona gerilemiştir. Balearik Adaları'na ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8.5'lik bir artışla 2.3 milyon Alman'ın gittiği kaydedilmiştir.

Yunanistan, genel olarak iyi bir sezon geçirmiş olup, yüzde 3.7'lik bir yükselmeyle 1.7 milyon Alman turiste ev sahipliği yapmıştır.

Kaydedilen olumlu rakamların aksine Alman ekonomisinin olumsuz seyrinden dolayı yılın ikinci yarısı için beklentilerin düşüş olduğu kaydedilmektedir. Temmuz ayında Almanya havalimanlarının yolcu sayısında yalnızca yüzde 1'lik bir artış yaşamış olduğu da göz önüne alındığında yıl sonuna kadar turizm istatistiklerinin düşük seyredeceğini öngörmek mümkündür.

Kaynak: http://www.fvw.de/international/travel-news/german-air-passengers-turkey-and-north-america-win-as-canaries-plummet-203405Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!
antalya çit antalya düğün salonları