31
X
Kullanıcı Girişi
Giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.
tib unwto Turkey Home Turkey Home Youtube
TÜROFED, “Turizm İstişare Kurulu” protokolüne imza attı
27.04.2018 13:23

Turizm sektörünün 8 sivil toplum örgütü ve THY, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Turizm İstişare Kurulu’nu kurdu. Turizm İstişare Kurulu protokolü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde Bakan Kurtulmuş’un katıldığı törenle imzalandı. 

Türkiye turizmini geliştirmek isteyen turizm sektörünün sivil toplum örgütleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde oluşturulan “Turizm İstişare Kurulu” ile tek çatı altında bir araya geldi. Turizm İstişare Kurulu'nun protokol imza töreni Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Kültür ve Turizm Bakını Numan Kurtulmuş'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Protokole TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TTYD Başkanı Oya Narin, THY Yurtiçi Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, TÖSHİD Başkanı Teoman Tosun, TUREB Başkanı Zeki Apalı, DTB Başkanı Erkan Özatağ ve TURYİD Başkanı Kaya Demirer imza attı.

Düzenlenen törende bir konuşma gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, tarihi bir toplantıya ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Turizm İstişare Kurulu’nun Türkiye turizmi adına önemli bir platform olduğunu belirten Bakan Kurtulmuş, “Turizm İstişare Kurulu, Türkiye turizmi için elini taşın altına koyan kuruluşların bir araya geldiği bir platform. Bu platform ile oturup sorunları belirleyip çözüm yolları belirlenecek. Türkiye turizminin stratejik gelişimi için projeler üretecek bir platform. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!