33
Turizmde Yol Çalışma Sıkıntısı

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, Mersin ve Silifke arasında yapılan yol çalışmalarının biran önce bitirilerek yaz sezonuna hazır olması gerektiğini söyledi.

Mersin-Silifke arası yol çalışmaları devam ederken Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, yol çalışmasının biran önce bitirilmesi gerektiğini söyleyerek yeni yolların yaz sezonuna yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Turizmde inşaat yasağı kuralı gereği bu tip çalışmaların gelen misafirleri rahatsız edeceğini söyleyen Demir, “Turizm sektörü olarak sıkıntılı bir sürece girmişken uzun süredir devam eden Mersin Silifke arasındaki yol çalışmaları sıkıntılarımıza tuz biber oluyor. Biz ne kadar turist çekebilirizin derdine düşmüşken birde bu yol çalışmaları ile kaybedeceğimiz zamanımız yok” dedi.

BU ÇİLEYE SON VERİN

Ulaşımın turizmde ciddi bir mesele olduğunu da söyleyen Demir, “Turist rahatlığı sever. Tatil planları yapacak olanlar kendilerini nerde nasıl rahat hissedecekse o bölgeyi tercih eder. Ancak Mersin Silifke arasında yapılan yol çalışmaları yaz sezonunda ciddi bir çile haline geliyor. Özellikle hafta sonları uzayan araç kuyrukları tatilcinin tüm gününü burnundan getiriyor. Bu sebeple bu yol çalışmalarının biran önce bitirilerek Mersin’e ve Mersin turizmine kazandırılması şart” şeklinde konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!